Köztudott, hogy a bölcsességfogak utolsóként helyezkednek el a fogsorban. Egy adott időszakban megpróbálnak kibújni az íny alól, ami több problémát is okozhat. Amikor már nem lehet megmenteni a helyzetet, akkor a bölcsességfog húzás jelenti a megoldást.
Általában a feszítő érzés fájdalommal jár, néha az íny bedagad emiatt, hiszen a fog próbál a felszínre jutni. Bizonyos esetekben korlátozza a szájnak a kinyitását, de olyan helyzet is adódik, amikor nincs elegendő hely a kibújáshoz.
Ilyenkor elég gyakori, hogy a bölcsességfog a többi fogat kezdi el tolni, ezáltal megváltozik az egész fogsor. Természetesen senki sem szeretné a tökéletes fogsorát ferde fogakra cserélni, ezért inkább a bölcsességfog húzást választják.
Amikor az említett helyzet már előrehaladott, néha fogszabályzó szükséges a húzás után, hogy a fogakat visszaállítsák az eredeti helyükre. Továbbá elég nehéz őket tisztítani, ezért sok esetben elszuvasodnak. Amennyiben nem kezelik töméssel, a végső megoldás ebben az esetben is a bölcsességfog húzás lesz.
Szerencsére a szájsebészek ezt a mai korszerű eszközökkel fájdalommentesen képesek véghezvinni. A műtétet minden esetben röntgenfelvétel készítése előzi meg, hogy pontosan tudják a gyökér irányát. Mindig csak egyetlen fogat húznak, ezért amennyiben mindegyiktől meg szeretne válni, az hosszasabb procedúra.
Ellenben a műfogsor készítés egyetlen hét alatt elkészül! Bizony, jól olvasta, csupán egyetlen hét és vadonatúj fogsorral büszkélkedhet. Nyilvánvalóan ez nem egy olyan dolog, ami ráér, hiszen esztétikailag és praktikusság szempontjából is fontos.
Lényegében véve a műfogsor készítés 4 időpontot igényel. Az első alkalommal lenyomatokat készítenek, amit elküldenek a fogtechnikai laboratóriumba. A második időpontban szintén lenyomatot készítenek, illetve megbeszélheti a fogorvosával a műfogsor készítés típusát és részleteit.
Harmadik alkalommal megpróbálja a laboratórium által küldött mintát. A műfogsor készítés utolsó lépése, amikor visszaküldik és véglegesítik vagyis megtörténik a végleges felhelyezés.